fbpx

У пошуках “альфа”

27 жовтня 2010 р. представники львівського та мукачівського клубів Кендо мали незвичайне спільне тренування під керівництвом пана Хідекі Курокава (秀樹黒川), 5 дан Кендо.

Далекий гість із Японії відвідав Львів по дорозі до Німеччини, де він зараз мешкає. Користуючись цією чудовою нагодою, пан Ігор Коханський зі Львова та пан Імрі Гавриляк із Мукачева, а також 8 інших практикуючих із обох міст мали можливість почерпнути із багатого досвіду сенсея Курокава.

Під час тренування, яке почалось із промови шановного гостя, майстер дав безліч цінних вказівок, переклад яких на українську мову був забезпечений Тарасом Мішаком. У вступному слові, пан Курокава висловив сподівання, що заняття буде корисним для усіх, що займаються, та сприятиме вдосконаленню їхнього рівня Кендо. Протягом відпрацювання Кендо ката, кіхон та маваріґейко, практикуючі почули безліч корисних порад, спрямованих на досягнення цієї мети. Зокрема, найбільше вразили нас наступні слова Курокава сенсея:

  • Не кричіть голосно. Не робіть автоматичні рухи. Розслабтесь. Вкладіть свій кіай, своюконцентрацію, своє серце у свій сінай. Говоріть через свій сінай.
  • Кендо – це не спорт, Кендо – це не Іайдо. Вам потрібен партнер, щоби займатись Кендо. І Ваш партнер потребує Вас. Не займайтесь егоїстичним Кендо.
  • Кендо це швидкість плюс сила і плюс альфа. Можна не мати швидкості, не мати сили, але мати “альфа” і все одно перемагати. Що таке альфа? Шукайте альфа. Коли знайдете альфа, ви
    зможете використовувати його всюди – у своїй роботі, у своїх стосунках, у своєму житті.

Ми були вражені чудовою технікою пана Курокава, а ще більше його порадами, які кожен отримував під час спільного кейко із ним, а також наприкінці тренування. У заключному слові він висловив жаль, що час так швидко промайнув і констатував, що всі учасники семінару зуміли трішки покращити свій рівень.

Представники львівського та мукачівського клубів Кендо щиро вдячні Курокава сенсею за отримані уроки та сподіваються ще не раз разом позайматись і повчитись у нього Шляху Меча. Також висловлюємо свою вдячність Київській Федерації Кендо за підтримку та сприяння проведення цього семінару у Львові.

Тарас Мішак, Львів

Call Now Button