fbpx

Атестацiя КФК. Відгук учасника

Завершився черговий семінар Київської федерації кендо. Саме семінар, оскільки назвати його просто атестацією не дозволяе його змістовність і корисність для кожного.  Хочеться подякувати нашим гостям, які прибули здалеку і поздоровити щасливих власників сертифікатів. Було приємно бачити настрій й відношення, з яким виконувалась кожна техніка.  І не дивлячись на те, що багато хто ще на початку шляху, вже відчувається зародження здорової конкуренції, яка обов’язково принесе усім користь.

Аттестация.Якщо поглянути на саму сутність мистецтва, то атестація є лише формальністю, а тому неправильно сприймати її як саму мету. Краще сприймати її як частину тренувань, адже хвилювання й відповідальність перед собою, своїми товаришами, вчителями можна порівняти лише з виступом на турнірі чи з поєдинком. Звичайно, гірко усвідомлювати свою неготовність, так само, як і терпіти гіркоту поразки, але з іншого боку, скільки ще труднощів попереду і чи варто одразу здаватися? Набагато важливіше зробити правильний вибір на початку і відкинути усі емоції. Це складний шлях і те, з яким відношенням ти по ньому йдеш з часом визначить усі твої досягнення. У тебе немає права обирати собі простий шлях, поспішати отримати результат, нанести, чого б це не коштувало, удар, отримати черговий кю чи дан. Якщо це не усвідомлювати, то багато часу буде втрачено марно і, раніше чи пізніше, тобі доведеться повернутися назад і почати усе спочатку. Одна з особливостей атестації КФК це детальна оцінка кожного учня, і не буває тих, до кого нема зауважень. Тим самим ще і ще раз твою свідомість готуюсть до довгого шляху і постійної роботи над собою.

Куроки сенсейЯ думаю, на кожного учня, молодшого і старшого, справив враження семінар з іайдо КУРОКІ сенсея. Його присутність у залі одразу створила особливу атмосферу, співставну з присутністю ГОДАЙ сенсея, чи МУРАІ сенсея у додзьо, або у ті рідкісні моменти, коли у нас гостюють інші майстри з Японії. Є невловима особливість, яка відрізняє японських майстрів від усіх інших, їм притаманний той особливий спокій і твердість. Здається, що вони відлиті із особливої сталі, як знамениті японські мечі.

Ще раз для себе я зробив висновок, що важлива кожна деталь, до самої малої дрібниці. Кендо починається з рей, проте це не просто уклін, це прояв поваги, і тому постава і довжина хімо важливі так само, як і виконання технік. У доказ тому майстерність з якою КУРОКІ сенсей демонстрував ката: точність рухів, розрахунок дистанції – досягнення багаторічних тренувань, сходинка за сходинкою, починаючи з рей і закінчуючи рей. Він ще раз наголосив, з яким ставленням японці відносяться до найпростіших речей, детально пояснюючи приоритети пересувань у додзьо, рей, положення катана. Саме у відношенні, прискіпливому прагнені до досконалості лежить запорука успіху бойових мистецтв Японії. Нам, європейцям, мабуть важко усе це усвідомити, проте я більш ніж впевнений, що правильне відношення, відпрацьоване роками, дасть свої результати, тим більше коли ти маєш таких вчителів, за що їм особлива подяка. Подяка за надану честь бути їх учнями.

Кульмінацією семінару традиційно є поєдинки, які цього разу проводилися за системою “переможець залишається” (kachinuki). Такий формат турніру пудкреслює важливість перемоги і це відчувалось у атмосфері кожного бою.

Денис Федчук, КФК (3 кю).

Call Now Button